Många SWB-hästar till start på Friends Arena – SWB

I morgon drar Sweden International Horse Show igång på Friends Arena i Stockholm. SWB finns representerade i samtliga klasser och vi önskar stort lycka till!

Internationell hoppning
H&M Zaloubet (SWB) – Peder Fredricson
f. 2007 e. Maloubet de Pleville (SF) u.  Zarastra (23)(SWB) – Robin Z, uppf. Ann-Sophie Persson & Hans Orest
Flip´s Little Sparrow (SWB) – Stephanie Holmén
f. 2006 e. Cardento u. Butterfly Flip (SWB) – Robin Z, uppf. Kristina Larsson
Cute S (SWB) – Robin Ingvarsson
f. 2009 e. Pessoa VDL u. Queen S (SWB) – Quite Easy, uppf. Krister Svedberg
Hansson WL (SWB) – Robin Ingvarsson
f. 2008 e. Hip Hop (SWB) u. Indra WL (SWB) – Iowa, uppf. Walltorp Lantbruks AB
Balahé (F.4) (SWB) – Irma Karlsson
f. 2002 e. Baloubet du Rouet u. Nina Ricci (F.4)(SWB) – Flamingo, uppf. Hans Stodell

CDI5* – Dressage Top 10
Deja (SWB) – Patrik Kittel
f. 2004 e. Silvano u. Donellie (SWB) – Don Schufro, uppf. Marie Haward
Paridon Magi (SWB) – Tinne Wilhelmsson Silfvén
f. 2003 e. Don Primero u. Napoli (55)(SWB) – Napoleon, uppf. Niclas Magnusson

World Cup körning
Corfy (SWB) – Fredrik Persson
f. 1995 e. Maraton u. Canbina (20)(SWB) – Flamingo, uppf. Åsa Fagerlind
Luma de Lux (SWB) – Fredrik Persson
f. 1996 e. Electro u. Caravelle – Landprinz I, uppf. Flyinge AB
Demi (50)(SWB) – Boyd Exell
f. 1998 e. D-Day u. Flami (50)(SWB) – Napoleon, uppf. Bollerups Lantbruksinstitut

Inomhusfälttävlan
Fairnando (SWB) – Sara Algotsson
f. 2005 e. Cardento u. Fairlisia (SWB) – Dalby Jaguar xx, uppf. Margareta Algotsson
Mailman (SWB) – Niklas Lindbäck
f. 2008 e. Jaguar Mail u. Athena (13)(SWB) – Torboldt, uppf. Gunilla Fredin

Lövsta Future Challange dressyr
Ichi (F.2)(SWB) – Sandra Dahlin
f. 2006 e. Bocelli (SWB) u. Dynastie (F.2)(SWB) – Donnerschlag, uppf. Miota AB
Biggles (SWB) 1015 – Lina Dolk
f. 1998 e. Briar (SWB) u. Susanna (SWB) – Krevad, uppf. Fam. Ingrid Lundberg Persson
Hampuz M.Ge (SWB) – Cecilia Kristoffersen
f. 2006 e. Sandreo u. Katitizi (65)(SWB) – Don Schufro, uppf. Maria Gerdin
Sibelius (SWB) 1315 – Jennifer Svensson
f. 2007 e. Rosevelt u. Society (SWB) – Prestige VDL, uppf. Rigmor & Johnny Svensson

Dressage Power Future Stars
Fiorucci Ht (SWB) – Jeanna Högberg
f. 2009 e. Florencio I u. Riviera (SWB) – Rubinrot, uppf. Absolut Dental AB
Locatelli (SWB) – Stefan Jansson
f. 2009 e. Loredes u. Rix (42)(SWB) – Rubinrot, uppf. Magnus Ringmark & Stefan Jansson
It’s Ad Hoc (SWB) – Kristian von Krusenstierna
f. 2008 e. Danone u. It’s a Puzzle (SWB) – Maistic, uppf. Bengt Gustafsson
Barcelona MW (SWB) – Sofie Relander
f. 2008 e. Figaro R u. Balvenie MW (SWB) – Riverside, uppf. Maria Winberg & Lars Öhrn

Champion of the Winners dressyr
Damien (SWB) – Pernilla André Hokfeldt
Zuidenwind u. Donellie (SWB) – Don Schufro, uppf. Marie Harward
Astoria (SWB) – Jeanna Högberg
f. 2012 e. Sir Donnerhall II u. Aquarell (SWB) – Quaterback, Hipponews KB, Christina Olsson
Tiger G (SWB) – Karin Öljemark
f. 2011 e. Tuschinski u. Abigail (8)(SWB) – Sir Donnerhall I, uppf. Åsa Elner Warnegård

Next Champion hoppning
Dylan N (SWB) – Stephanie Holmén
f. 2010 e. Diarado u. Io N (SWB) – Indoctro, uppf. Ingrid & Olle Kindberg
Saint Tropez Soul (SWB) – Douglas Lindelöw
f. 2010 e. Click and Cash u. Carma (SWB) – Cagliostro, uppf. Anna Wemlerth
Mexico (SWB) – Fredrik Spetz
f. 2010 e. Niveau (SWB) u. Mexina (SWB) – Tornesch, uppf. Fredrik Linell

Dylan N står på startlinjen i Next Champion i hoppning

faperplace.com